Wszystkie fotografie zostały wykonane na aparatem analogowym:
Nikon f90 jest pierwszym korpusem firmy, który został wyposażony w krzyżowe pole AF. Jest to ciągle jedno pole, obejmujace jednak dużą powierzchnię – 7 x 3 mm. Nowe pole matówce zaznaczono typowymi klamrami. Nowy moduł odpowiedzialny za detekcję odległości nosi nazwę CAM 246 i zbudowany jest z 174 par czujników poziomych, czułych na struktury pionowe i 74 par czujników pionowych, czułych na struktury poziome. Zostały one ukształtowane tak, że tworzą krzyż o wspomnianych długościach ramion 7 mm poziomo i 3 mm pionowo. Takie rozmieszczenie czujników ma swoje konsekwencje w pracy aparatem: po pierwsze obiekt, na który ustawiana jest ostrość nie musi znajdować się dokładnie w środku kadru. Pozwala to na szybsze fotografowanie bez konieczności stosowania blokady ostrości. Po drugie aparat znacznie lepiej radzi sobie z obiektami o małym kontraście, duża powierzchnia pola ułatwia znalezienie punktów o kontraście wystarczającym do ustawienia ostrości. Nikon F90 znacznie rzadziej musi „szukać” ostrości poprzez nerwowy obrót obiektywu w dużym zakresie. To z kolei wpływa na przyśpieszenie automatycznego ustawiania ostrości i oczszędzanie zasilania. W sytuacjach, gdy ważne jest szczególnie precyzyjne ustawienie ostrości na małym fragmencie obrazu, można przełączyć pole AF na tzw pole punktowe, skrajne czujniki poziome zastaną wtedy odłączone i ostrość ustawiana będzie tylko w centralnym kółku również zaznaczonym na matówce.
Nikon f65 to lustrzanka cyfrowa 35 mm wprowadzona przez firmę Nikon w 2001 roku. Podobnie jak jego poprzednik, F60, był skierowany na dolny koniec amatorskiego rynku lustrzanek automatycznych z funkcją samowyzwalacza. Jego funkcje obejmowały autofocus, różne formy pomiaru światła TTL i różne tryby pracy. Zawiera również podgląd głębi ostrości i zdalne zwalnianie migawki, dwa urządzenia w szczególności nieobecne w F60. Wariant F65D wyposażony był w urządzenie do nanoszenia daty / czasu. W 2002 roku do F65 dołączyła F55, która była nastawiona na nowy, niższy punkt cenowy.
Yashica J2 z szerokokątnym 32mm obiektywem KYOCERA. Jest również znany jako Yashica Ninja Star II.
Zenit E był produkowany w latach 1965 do 1981r. w zakładach KMZ Krasnogorsk (łącznie 3.334.540 sztuk).
Dodatkowo wytwarzano go także w zakładach BeLOMO Wilejka na Białorusi w latach 1973-1986. Symbol E w nazwie aparatu pochodził od nazwiska dyrektora zakładów KMZ Krasnogorsk w latach 1953-1965 tj. N.M. Egorowa. Na początku produkcji wytwarzano go z mocowaniem M39x1, ale od 1967r. wprowadzono gwint M42x1. Wymiary Zenita E to: 138x93x72 mm, ciężar: 875g.
źródło: internet
Jeszcze jakiś rok temu nawet nie myślałem, że wezmę się za fotografię analogową. Aparat znalazłem u moich rodziców w szafie, pamiętam i do dzisiaj oglądam jeszcze moje zdjęcia, robione mi przez mojego ojca tym sprzętem i wywoływane w łazience. Leżał on Bardzo długo też u mnie w domu, dopiero w połowie 2016 roku nie wytrzymałem i dokupiłem do niego film i tak się zaczęło. Na pewno poznacie jeszcze zdjęcia które zrobiłem jako pierwsze… ale się uczę 😉